Tradicionalni humanitarni koncert „Čupin memorijal – Najvažnije je biti zdrav“ biće održan u nedelju, 21. juna, na Svetski dan muzike, na malom sportskom terenu „Rovče“ iznad Autobuske stanice u Nišu.
Manifestacija, koja se ove godine održava po 21. put, okupiće ljubitelje rokenrola, prijatelje i poštovaoce Zorana Radosavljevića Čupe, dugogodišnjeg basiste grupe Galija i jednog od najomiljenijih niških muzičara i humanista.
Na ovogodišnjem memorijalu nastupiće niški bendovi Sky Hook, Forst i Spanish Fly, koji će kroz muziku nastaviti tradiciju događaja posvećenog čoveku čije ime i dalje zauzima posebno mesto na domaćoj rok sceni.
Čupa je preminuo 2004. godine, a već naredne godine pokrenut je memorijalni koncert njemu u čast. Tokom više od dve decenije manifestacija je prerasla u jedan od prepoznatljivih humanitarnih muzičkih događaja u Nišu. Poseban trenutak svake završnice ostalo je simbolično „kucanje na vrata raja“ tačno u ponoć, kao omaž muzičaru čije sećanje organizatori i prijatelji čuvaju već 21 godinu.
Ovogodišnji memorijal, kao i svaki, ima humanitarni karakter i posvećen je, ovog puta, prikupljanju pomoći za dvadesetogodišnju Ivu Zlatković, koja boluje od Nutcracker sindroma i May-Thurner sindroma. Prikupljena sredstva namenjena su za operativno lečenje u inostranstvu, terapije, lekove, suplemente, kontrolne preglede, kao i troškove puta i smeštaja tokom lečenja.
Ulaz na koncert je besplatan, a na ulazu u koncertni prostor biće postavljena kutija za dobrovoljne priloge.
Građani koji nisu u mogućnosti da prisustvuju memorijalu mogu pomoći slanjem SMS poruke sa sadržajem 1897 na broj 3030, kao i slanjem SMS poruke 404 na broj 3800.
Organizatori manifestacije su Niški kulturni centar i Udruženje građana Balkanrock.
Naslovna fotografija – Udruženje građana Balkanrock, promo FB