Nišvil 2022: Kompletan program džez festivala

spot_imgspot_img

Komplet ulazica za glavni program košta 3.900, a pojedinačne karte 1.900 dinara. Karte se mogu kupiti na svim prodajnim mestima u mreži Ticket vision u Srbiji i inostranstvu, kao i putem online prodaje na linku https://new.tickets.rs/tour/nisville_jazz_festival_2022_65, prodajna mesta  https://new.tickets.rs/salepoints.

Glavni program na Earth i Sky sceni, od 11. do 14. avgusta

Četvrtak 11. avgust

Nišville ROJAZE project band – The first generation (Srbija)

Beti Đorđević i prijatelji (Srbija)

Koh Mr Saxman & Sound of Siam (Tajland)

Kurt Rosenwinkel- Caipi (SAD, Brazil)

AL McKay´s Earth, Wind & Fire Experience (SAD)

La Malbec Orchestra (Argentina)

Petak 12. avgust

Vladimir Kostadinović Mindedness (Austrija)

Mattan Klein Quartet (Izrael)

Jungsu Choi Tiny Orchestra (Južna Koreja)

Kirk Lightsey & Piero Odorici Quartet (SAD/Italija)

Magnifico (Slovenija)

Gyass style- Kurina Trio  (Srbija)

Subota, 13. avgust

Milan Petrović Quartet ft Sašo Popovski (Srbija/ Severna Makedonija)

Igor Willcox Quartet (Brazil)

Nikola Kolodziejczyk Orchestra (Poljska)

Montuno (Bugarska)

Natasha Atlas & Džambo Agushevi Orchestra (Egipat/Belgija/Severna Makedonija)

Slide Ride (Srbija)

Nedelja, 14. avgust

Unleashed Cooperation (Poljska)

Corn Maiz (SAD)

I Think you`re awesome (Danska)

Yellowjackets (SAD)

Julian Marley & Uprising (Jamajka/SAD)

Nenad C & Numismatica (Srbija)

Prateći program

Open stage, od 11. do 14. avgusta

Plato iza Paviljona u Tvrđavi

Četvrtak, 11. avgust

  1. Tabletarijum
  2. Stefan Nikolić i Le Bonens
  3. Goddealers
  4. Mateja Jezdić

Petak, 12. avgust

  1. Šaban Shukar (Francuska)
  2. Cotton Pickers
  3. Glasovi iz unutrašnjosti
  4. Pressing

Subota 13. avgust

  1. Angsters
  2. Kvantno polje
  3. Zbogom Brus Li
  4. Dead Mondays

Nedelja 14. avgust

  1. Loup Garou
  2. Cockblockers
  3. CD Ministar i Grupa Ljudi
  4. Petting Blues Band

(Postoji mogućnost za minimalnu izmenu programa)

 

Museum stage (Muzseum Youth Program), od 5. do 14. avgusta

Petak, 05. avgust

  1. Soundcheck
  2. Grupa TNT

Subota, 6. avgust

  1. Treća smena
  2. Humanitarni band – Kolege

Nedelja, 7. avgust

  1. Supersolid
  2. Opposite way

Ponedeljak, 8. avgust

  1. Mokri Jazz
  2. Voodoo

Utorak, 9. avgust

  1. K2O
  2. Can Richard Funk

Sreda, 10. avgust

  1. Voice Rock Pop Hor
  2. Hazel
  3. Doktor Pera i tehničari

Četvrtak, 11. avgust

  1. B#ART projekat -Balkan Art Connection
  2. Jambalaya
  3. Bullet
  4. Cure For Love ( Leonard Cohen tribute)

Petak, 12. avgust

  1. Stefanija & Vladimir
  2. Fingerbangs
  3. Neozbiljni pesimisti
  4. LAB O3

Subota 13. avgust

  1. ROJAZE project – Belgium
  2. ROJAZE project – France
  3. ROJAZE project – Serbia
  4. ROJAZE project – Joint performance

Nedelja 14. avgust

  1. vVrano
  2. MOON
  3. Pilot Blues Band
  4. Shaman Blues Band

(Postoji mogućnost za minimalnu izmenu programa)

 

River stage (Šabans Friends WOrld Music Stage), od 9. do 10. avgusta

Amfiteatar na Nišavskom keju

Utorak 9. avgust

  1. Hercenšlus
  2. Vladan Vučković Paja i Spiritus Movens Band
  3. Šaban Shukar (FRA)

Sreda 10. avgust

  1. ROJAZE project
  2. Etno Jazz Orchestra
  3. Gyass Style – Kurina Brothers ft. Bako Jovanović

(Postoji mogućnost za minimalnu izmenu programa)

 

Hip hop stage, od 11. do 14. avgusta

Plato kod ateljea u Tvrđavi

Četvrtak, 11. avgust

  1. DJ Baba Raspopov (Francuska),  od 22:00 do 23:50 časova

Petak, 12. avgust

  1. Južni Petar & XUZ – Niš – Srbija, od 21:00 do 21:45 časova
  2. DJ Sunrise & Vlascoastin Crew – Niš/Vlasotince- Srbija, od 21:50 do 22:50 časova
  3. BVANA iz Lagune – Beograd – Srbija, od 22:50 do 23:55 časova

Subota, 13. avgust

  1. Forty – Podgorica – Crna Gora, od 21:00 do 21:45 časova
  2. DJ Marvel – Zagreb – Hravatska, od 21:50 do 22:50 časova
  3. SMOKE MARDELJANO – Beograd – Srbija, od 22:50 do 23:55 časova

Nedelja, 14. avgust

  1. Decata na starata škola – Skoplje – Severna Makedonija, od 21:00 do 21:40 časova
  2. Open Balkan – Leskovac – Srbija, od 21:50 do 22:50 časova
  3. KENDI – Beograd – Srbija, od 22:50 do 23:55 časova

(Postoji mogućnost za minimalnu izmenu programa)

 

Posebni segmenti festivala

Nisville Jazz Theatar, od 5. do 14. avgusta

(Glavni, prateći i dečiji program)

Glavni program, od 5. do 8. avgusta:

Petak, 5. avgust

19.00 časova, Oficirski dom:

Otvaranje festivala, izložba fotografija, predstava na otvorenom “Izazov, scena, kadar” Lidije Antonović (Srbija)

19.30 časova, Oficirski dom:

Dokumentarni film “Svet je na leđima žene”, o seksizmu u razgovoru sa Mirjanom Karanović, Nova mreža, Niš (Srbija)

20.30 časova, od Nišvilovog Džez muzeja preko Tvrđavskog mosta do Amfiteatra na Nišavi

Parada i predstava “Vartalj”, Mimart teatar, Beograd (Srbija)

22.00 čas, Amfiteatar na Nišavi

Predstava “Reflexija”, Pro kontra teatar, Niš, Srbija

Subota, 6. avgust

20.30 časova, Amfiteatar na Nišavi

Predstava “Crnila remix”, MKC Skopje: Organizacijata, Skopje, Republic of North Macedonia

22.00, Beogradska kapija u Tvrdjavi

Predstava “Pesak, duo”, u režiji Emiliya Radicheva & Karina-Velislava Somnoeva, Sofija, Bugarska

Nedelja, 7. avgust

20.30 časova, Amfiteatar na Nišavi

Predstava “SCOOOOTCH!”, Teatar Les Nouveaux Ballets du Nord-Pas de Calais, Lil, Francuska

22.00 časa, Green Stage, iza spomenika Milanu Obrenoviću

Predstava “Drveće pleše”, Dah Teatar, Beograd, Srbija

Ponedeljak, 8. avgust

20.30 časova, Amfiteatar na Nišavi

Predstava “Balkan bordello”, LaMama (SAD) u saradnji sa Ateljeom 212 (Srbija) i Qendra Multimedia (Kosovo i Metohija)

22.00 časova, Scena Beogradska kapija u Tvrdjavi

Predstava “Obaveza”, CIRK Teatar, Zagreb (Hrvatska)

Prateći program, od 9. do 10. avgusta

Utorak, 9. avgust

Welcome Bina, Trg Kralja Milana ispred mosta kod Tvrdjave, 21 čas

“Space For Encounters”

“Art Of Encounter”

Vizuelno-pozorišni performans i film Umetnost susreta, Marinka Limat sa timom

Fiburg, Švajcarska

Repriza  10, 11, 12, 13 i 14. avgusta u 20:30 časova

Sreda, 10. avgust

Kristina Bina u Tvrdjavi, 21 čas

“Amplitude”

Predstava Katarine Rankovic i TIM, Beograd, Srbija

Program za decu i mlade, od 11. do 14. avgusta

Četvrtak, 11. avgust

“Put oko sveta”

Predstava, Lutka scena Pepino, Niš, Srbija

Petak, 12. avgust

“Mala bara”

Pozorišna trupa

Predstava drame u edukaciji – deca za decu- mladi za mlade – Pozorišna trupa Hator, Obrenovac, Srbija

Subota, 13. avgust

“Kulturociklin end call”

Predstava drame u edukaciji – deca za decu-mladi za mlade-  pozorišne trupe  Kulturociklin, Kruševac, Srbija

Nedelja, 14. avgust

“Nemušti jezik”

Predstava drame u edukaciji deca za decu- mladi za mlad-e Pozorišne trupe Patos iz Smedereva, Srbija

Kristina stage: https://nisville.com/sr/nisville-stages/kristina-stage/

Latest articles

spot_imgspot_img

Povezani tesktovi

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

spot_imgspot_img