Dugo očekivani premijerni koncert norveškog benda Sirenia u Beogradu održaće se ovog ponedeljka, 4. maja, u Zappa Barci, a dodatni povod je obeležavanje 25 godina postojanja benda. Veče će otvoriti mađarski sastav Meteora.
Ulaznice su u pretprodaji po ceni od 3.100 dinara, dok će na dan koncerta iznositi 3.500 dinara. Fizičke karte mogu se kupiti u Katakombe Baru (Knez Miletina 45, Dorćol) i u Zappa Baru (Kralja Petra 41).
SATNICA:
19.00h – Ulaz
20.00h – Meteora
21.05h – Sirenia

Sirenia je projekat norveškog muzičara Morten Veland, nastao 2001. godine nakon njegovog odlaska iz Tristania, sa jasnom idejom spajanja mračnog, atmosferičnog metala i simfonijskih elemenata. Njihov prepoznatljiv zvuk kombinuje teške gitare, orkestracije, horove i kontrast ženskih i grubljih muških vokala.
Već debitantskim albumom At Sixes and Sevens bend se pozicionirao kao jedno od ključnih imena gothic metal scene, a kroz godine je, uprkos brojnim promenama postave, zadržao dosledan identitet. U novijoj fazi bend predvodi Emmanuelle Zoldan, sa kojom dodatno razvija i osvežava svoj zvuk.
Veče će otvoriti mađarski symphonic metal sastav Meteora, poznat po kombinaciji više vokala i bogatih orkestralnih aranžmana, koji će ovom prilikom predstaviti i svoj najnoviji album Darkest Light.