Džedajski pokret iz Niša organizuje događaj Produženi espreso sa mentalnim zdravljem o podizanju svesti i značaju očuvanja mentalnog zdravlja među mladima, koji će se održati u utorak, 3. decembra, s početkom u 18 časova u Saloonu 1995.
Događaj obuhvata dve panel diskusije: Skrolovanje kroz osećaje, na kojoj će se razgovarati o uticaju online sveta na naše emocije, i Ispod istog neba, koja će se baviti zajedničkim izazovima i traumama, uključujući i nedavne događaje. Moderatorka prvog panela je Ivana Vračkić, specijalni pedagog i kognitivno-bihejvioralni psihoterapeut, dok su panelistkinje Maja Todorović, kognitivno-bihejvioralni psihoterapeut, Jovana Ilić, kopirajterka, i Lana Stojković, tiktokerka. Moderator drugog panela je Ivan Topalović, psiholog i omladinski radnik, a panelisti su Čedomir Šagrić, specijalista socijalne medicine, Anastasija Jovanović, aktivistkinja, i Nina Miletić, srednjoškolka.
Reč-dve o učesnicima panela:
Ivana Vračkić je specijalni pedagog, kognitivno-bihejvioralni psihoterapeut i predsednica Srpske asocijacije kognitivno-bihejvioralnih terapeuta (SRABCT). Ima bogato iskustvo u radu sa adolescentima, odraslima i parovima, a posebno se fokusira na prevenciju anksioznih stanja i razvoj asertivne komunikacije.
Maja Todorović je kognitivno-bihejvioralni psihoterapeut specijalizovan za rad sa mladima i odraslima. Aktivna je u promociji mentalnog zdravlja i autor brojnih edukativnih radionica za razvoj emocionalnih veština.
Jovana Ilić je profesionalna kopirajterka koja se bavi pisanjem za različite medije i kampanje. Njena ekspertiza uključuje kreativno izražavanje i rad na projektima koji se fokusiraju na društvene promene.
Lana Stojković je tiktokerka poznata po sadržaju koji promoviše mentalno zdravlje i otvoreni dijalog o emocijama. Njena publika ceni iskrene i edukativne videozapise koji osnažuju mlade da se suoče sa izazovima svakodnevice.
Ivan Topalović je psiholog i omladinski radnik sa iskustvom u radu sa mladima na projektima prevencije nasilja i izgradnje životnih veština. Njegov rad obuhvata radionice o emocionalnoj inteligenciji i timskom radu.
Čedomir Šagrić je specijalista socijalne medicine i subspecijalista zdravstvenog vaspitanja, sa iskustvom u edukaciji o zdravlju i prevenciji bolesti. Aktivno učestvuje u programima podrške mentalnom zdravlju u zajednici.
Anastasija Jovanović je društvena aktivistkinja fokusirana na unapređenje prava mladih i socijalne inkluzije. Njeno iskustvo uključuje rad na projektima koji se bave podrškom marginalizovanim grupama.
Nina Miletić je srednjoškolka koja aktivno učestvuje u školskim i vanškolskim projektima podrške mentalnom zdravlju vršnjaka. Njena uloga je primer kako mladi mogu doprineti podizanju svesti o važnim društvenim pitanjima.